Türkiye'nin Her Yerinden 0 212 224 27 30 ve 0 532 300 23 29 Numaralı Telefonlardan Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Almanya Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını doğrudan Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesi başvurularını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri ve vize merkezleri üzerinden kabul etmektedir.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi işlemlerinde bulunacak vatandaşlarımızın Almanya vizelerini nasıl alabileceklerine yönelik kapsamlı bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

Almanya vizesi alacak vatandaşlarımızın öncelikle bu ülkeye olan seyahat amaçlarını/içeriklerini netleştirmeleri gerekmektedir. Almanya’da maksimum 90 güne kadar konaklama yapacak vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmeleri gerekecektir.

Almanya Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımız ise başvurularını direk olarak Almanya Konsolosluğuna yapamazlar. Almanya Schengen vizesi başvuruları için lütfen Almanya vize başvuru merkezleri ile yetkili olan firmamızla iletişime geçiniz.

Almanya seyahatiniz amacına göre netleştirin ve seyahat amacınıza uygun başvuru belgelerini hazırlayarak Almanya vize uyum koşullarını tamamlayın!

Almanya vize başvurularında bölge sınırlaması bulunurken Almanya Konsolosluğu, görev alanında bulunan il ve ilçelere hizmet vermektedir. Almanya vizesi için İstanbul’dan başvuru yapabilecek şehirler; Balıkesir, Bilecik, Bursa, Bolu, Çanakkale, Düzce, Edirne, İstanbul, Eskişehir, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova. Bu bölge dışındaki şehirdeki T.C vatandaşlarımız İstanbul’da parmak izi verir ancak evrakları Ankara’ya gideceğinden vizenin çıkma süreçi 1 ay’ı geçebilirden göz önünde bulundurmak zorundadır.

Almanya vizesi başvuru işlemleri sırasında nelere dikkat edilmeli?

Almanya Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmektedir. Almanya vize başvuru işlemleriniz öncesi aşağıda bulunan bilgileri göz önünde bulundurmanızı, durumunuza yönelik bilgiler konusunda bizii bilgilendirmeyi unutmayınız.

Almanya Schengen vize başvuruları direk olarak Almanya Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Almanya Schengen vize müracaatları, Almanya vizesi işlemleri üzerine yetkili kılınmış başvuru merkezlerine veya Almanya vize işlemleri üzerine hizmet veren başvuru merkezi akreditasyonu bulunan firmamız tarafından yapılmalıdır.
Almanya vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Firmamızı arayarak gerekli olan belgeleri mail ortamında yada web sitemizden öğrenebilirsiniz. Firmamızı arayarak size yönlendireceğimiz soruları doğru şekilde yanıtlamaya özen gösteriniz ve durumunuza uygun evrakları eksiksiz olarak hazırlayabilirsiniz. Eksik evraklarla yapılacak vize başvuruları ret alma durumu göz önüne alınız.
– Almanya vize başvuruları için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen gösterin. Orijinal ve fotokopi olarak sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmayı unutmayın.
Almanya vize başvuruları için randevu almak zorunludur. Randevu onayınız olmaksızın vize müracaatlarınızı gerçekleştiremezsiniz. Almanya vizesi randevularına dair tüm yapılacak olan müracaatlarda firmamız tarafından yapılacak randevuları sizin adınız alınır. Firmamız tarafından yapılmayacak hiçbir başvuru için randevu alınmaz.
– Almanya vize başvuruları için hazırlamış olduğunuz vize evraklarınızın eksiksiz ve hatasız olmasına dikkat ediniz. Eksik veya hatalı belge ile yapılacak müracaatlar kabul edilmemektedir. Almanya vize başvuru işlemleriniz devam ederken durumunuza bağlı olarak Konsolosluk vize bölümünce yeni evrak, ek evraklar talep edilebilir. Bu durumda tarafınıza gönderilen Almanya vizesi başvuru evraklarının bilgisi değişiklik gösterebilir.
– Almanya vize başvuruları için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir. Almanya vize başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Almanya Konsolosluklarının çalışma alanı içerisinde olacaktır. Firmamız Almanya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetkisi bulunmaz.
lmanya vize başvuruları olumsuzlukla sonuçlanmış olabilir bu durumda ücret iadesi yapılmamaktadır. Almanya vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Almanya vize uyum koşullarınızı eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.
– Almanya vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan otel ve uçak bileti satın alması yapmayınız. Firmamız, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize müracaatları konusunda sorumluluk sahibi değildir. Almanya vize başvuruları için gerekli olan otel ve uçak biletleri için firmamız tarafından görüş alınız.
Almanya vizesi için grup vize başvurusu gerçekleştirecek kişiler grup halinde seyahat edeceklerinin bilgisini firmamızla paylaşmalıdır. Almanya vizesine grup halinde başvuru gerçekleştirecek kişilerin hazırlaması gereken evraklar şahsi müracaatlara göre değişiklik gösterecektir.